Odwiedziło nas 330354 gości. Przebywa online 1 .

Warschau-Touren

Odwiedziny u nas to niepowtarzalna okazja, aby zwiedzający przenieśli się na ulice przedwojennej Warszawy. W czasie wizyty opowiemy, jak powstają nasze miniatury oraz przybliżymy tło historyczne prezentowanych obiektów. Nasi przewodnicy są także przewodnikami miejskimi i posiadają bogate doświadczenie m.in. w pracy z grupami szkolnymi. Dzięki temu potrafią zachęcić zwiedzających nie tylko przez ciekawą opowieść, lecz także przez rozmowę, zadawanie pytań i pobudzanie do samodzielnego wyciągania wniosków.

Wystawa miniatur mieści się w unikatowych miejscu w samych centrum
Starego Miasta, 100m od Zamku Królewskiego w sąsiedztwie kościoła św.Anny w ogrodzie Centralnej Biblioteki Rolniczej na Krakowskim Przedmieściu 66.

Wycieczki Park Miniatur

Propozycje wycieczek

Wersja pierwsza

Czas trwania ok. 60min.

Zakres oprowadzania obejmuje zwiedzanie wystawy miniatur „Utracone perły architektury”.

W trakcie oprowadzania zwiedzający dowiedzą się, które budowle zniknęły z panoramy miasta, poznają ich historię i architekturę. W opowieści o dawnej Warszawie wplecione są ciekawostki obyczajowe oraz opowiemy i pokażemy jak tworzy się miniatury w skali 1:25.

Cena biletów grupowych (dzieci, młodzież i emeryci): 10 zł/os., dorośli 12 zł/os, przewodnik po polsku 70 zł, przewodnik w języku obcym 100 zł. Opiekunowie grup mają wstęp wolny

Wersja druga

Czas trwania ok. 2 – 2,5 godz.

Zakres oprowadzania obejmuje zwiedzanie wystawy miniatur oraz zwiedzanie Starego Miasta.

W trakcie oprowadzania uczniowie dowiedzą się, które budowle zniknęły z panoramy miasta, poznają ich historię i architekturę. W opowieści o dawnej Warszawie wplecione są ciekawostki obyczajowe. Po krótkiej przerwie (10-15 min) uczestnicy wraz z przewodnikiem przechodzą na Stare Miasto.

Opis trasy zwiedzania:
– kolumna Zygmunta, Plac Zamkowy i dziedziniec Zamku,
– ul. Świętojańska z Katedrą, Kanonia z dzwonem i kamieniczki,
– rynek Starego Miasta,
– Barbakan i mury obronne,
– podwale i pomnik Małego Powstańca,
– pomnik Jana Kilińskiego,
– ul. Piwna, kościół Św. Marcina.

Cena biletów grupowych (dzieci, młodzież i emeryci): 14 zł/os, dorośli 16 zł/os przewodnik po polsku 300 zł, przewodnik w języku obcym 400zł. Opiekunowie grup mają wstęp wolny (w cenie biletu folder z informacjami o budynkach, których makiety znajdują się na ekspozycji)

Wersja trzecia

Czas trwania ok. 3godz.

Zakres oprowadzania obejmuje zwiedzanie wystawy miniatur oraz zwiedzanie Krakowskiego Przedmieścia.

W trakcie oprowadzania uczniowie dowiedzą się, które budowle zniknęły z panoramy miasta, poznają ich historię i architekturę. W opowieści o dawnej Warszawie wplecione są ciekawostki obyczajowe. Po krótkiej przerwie (10-15 min) uczestnicy wraz z przewodnikiem przechodzą na Krakowskie Przedmieście.

Opis trasy zwiedzania:
– Dom Polonii (Resursa Obywatelska),
– Warszawskie Towarzystwo Dobroczynności (Caritas),
– Figura Matki Boskiej Pasławskiej,
– Pomnik Adama Mickiewicza,
– Poczta Saska (Pałac Wasslów),
– Ławeczki Szopenowskie (historia i rozmieszczenie),
– Pałac Prezydencji i pomnik Księcia Józefa Poniatowskiego,
– Pałac Potockich,
– Hotel Europejski i Bristol,
– Pomnik Bolesława Prusa,
– Grób Nieznanego Żołnierza i Ogród Saski,
– Uniwersytet i ASP,
– Pomnik Mikołaja Kopernika i Plac Statszica.

Cena biletów grupowych (dzieci, młodzież i emeryci): 14 zł/os, dorośli 16 zł/os przewodnik po polsku 400 zł, przewodnik w języku obcym 500 zł. Opiekunowie grup mają wstęp wolny (w cenie biletu folder z informacjami o budynkach, których makiety znajdują się na ekspozycji)

Wycieczki Varsavianistyczne